Nevar pieslēgties pie Samba servera autorizācijas dēļ

Ja Jūs savu Samba serveri redzat, bet nevarat pie tā pieslēgties lietotāja autorizācijas dēļ, tad tam par iemeslu varētu būt Windows klientu paroles sūtīšanas veids.

Windows 95, pirmie Windows 98, Windows NT 3.x un Windows NT 4.0 līdz SP3 izmanto nekodētas paroles autorizācijai, bet vēlāki Windows 98 un Windows NT 4.0 ar SP3 - kodētas paroles. Ja vēlaties izmantot kodētas paroles, kas ir ieteicamāk, tad pārliecinaties, ka /etc/samba/smb.conf failā, sekcija [global], satur sekojošu rindu:

encrypt passwords = Yes

Vēl viena lieta, kas ir jāņem vērā - kodētās paroles Samba uzglabā failā /etc/samba/private/smbpasswd. Lai pie tā pievienotu jaunu lietotāju/paroli izmantojiet komandu:

smbpasswd -a lietotajs

Šim lietotājam ir jābūt jau reģistrētam Linux sistēmā un izpildot šo komandu Jums jābūt kā root.

Ja kaut kādu iemeslu dēļ, tomēr Jūs nevarat izmantot kodētas paroles, tad pielietojiet sekojošus Windows reģistru modifikātorus, tiem Windows klientiem, kuri pēc noklusēšanas izmanto kodētas paroles.
Windows 95, Windows 98, Windows ME:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\VxD\VNETSUP]
"EnablePlainTextPassword"=dword:00000001

Windows NT 4.0:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Rdr\Parameters]
"EnablePlainTextPassword"=dword:00000001

Windows 2000:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\LanmanWorkStation\Parameters]
"EnablePlainTextPassword"=dword:00000001

Pēc šim darbībām neaizmirstat pārlogot Windows klientus, ievadot atbilstošo lietotāju un paroli, Samba serveris pats pamanīs izmaiņas konfigurācijas failā un reaģēs uz tām 1 minūtes laikā.