Kādus attēlus publicēt Internetā

Pievienoja Džordžs Bārens Ot, 17.06.2014 - 21:30

Vēlreiz padomājiet, kādus attēlus publicējiet Internetā. Vakar saskāros ar gadījumu, kad kāds atradis bankomātā aizmirstu bankas karti, to nofotgrafējis un publicējis Facebook ar aicinājumu dalīties, lai atrastu kartes īpašnieku. No pirmā acu skatiena, viss ir labi, malacis. Bet uz fotogrāfijas ir labi saredzams gan vārds un uzvārds, gan kartes numurs, gan derīguma termiņš! Kas liedz ļaundarim veikt pirkumu? Lai gan vairums gadījumu, pirkumiem Internetā (vismaz Latvijā) tiek papildu prasīts drošības kods (kartes otrā pusē), domāju, ka pasaulē atrastos vietne šīs kartes iztukšošanai.

Cits gadījums bija, kad kāda meitene bija atradusi autovadītāja apliecību un tās fotogrāfiju publicēja draugiem.lv arī ar nodomu atrast īpašnieku. Bet fotogrāfijas kvalitāte ir tik laba, ka to droši varēja izdrukāt un izmantot kā dokumenta kopiju, piemēram, lombardā zagtu mantu nodošanai.

Padomājiet, vai tiešām nevajag kaut ko svarīgu aizsmērēt pirms publicēt Internetā. Bankas kartei - vismaz pēdējo ciparu grupu, autovadītāja apliecībā - personas kodu un apliecības numuru. Citādi gribot palīdzēt jūs riskējat kļūt par personu, kuru iesūdzēs tiesā par datu noplūdi.