Blog

Mākoņpakalpojuma sniedzējs CloudNordic pakļauts izspiedējvīrusa uzbrukumam

Pievienoja Džordžs Bārens Pk, 01.09.2023 - 09:27

Kā ziņo pats mākoņpakalpojumu sniedzējs [1], plkst. 4 naktī no piektdienas, 18.augustā, noziedzīgie hakeri ir sagrābuši visas sistēmas tās šifrējot un pieprasot izpirkuma maksu. Par notikumu ir informēta policija. Izpirkuma maksa pašlaik netiek apsvērta, kā rezultātā, lielākā daļa klientu ir zaudējuši visus savus datus. Datu atjaunošanai tiek rekomendēts izmantot pašu savas rezerves kopijas.

Atlīdzība par informāciju par izspiedēja DarkSide grupējumu

Pievienoja Džordžs Bārens Pk, 05.11.2021 - 10:11

ASV Valsts departaments izsludina atlīdzību līdz 10 milj. ASV dolāru apmērā par informāciju, kas ļaus identificēt vai atrast jebkuru personu, kura ieņem vadošu lomu DarkSide izspiedējvīrusa grupējumā [1]. Kā arī līdz 5 milj. ASV dolāru par informāciju, kas ļaus arestēt vai notiesāt personu, kura piedalās vai mēģina piedalīties DarkSide grupējumā.

Pielikums ar norādi uz ļaundabīgu programmu

Pievienoja Džordžs Bārens Tr, 22.09.2021 - 15:12

Daudzas e-pasta sistēmas pārbauda pievienotos pielikumus, bet ne vienmēr tās spēj pietiekami labi analizēt to saturu.
Tā piemēram, pievienots PDF pasūtījums, kas pēc būtības ir tukša lapa ar norādi uz citu failu, kas savukārt ir ļaundabīga programma.

E-pasts ir plaši pielietots veids ļaundabīgas programmas izplatīšanai [1]. To skaitā pievienoti rēķini [2] vai pasūtījumi.
Kiber noziedznieki meklē un pielieto aizvien viltīgākas metodes, kā ieinteresēt atvērt pielikumu [3] [4].

Vienmēr pievērsiet uzmanību adresei, kur norāde ved, pirms klikšķinat uz tās.

Create inventory transfer journal from production picking list

Pievienoja Džordžs Bārens Pr, 23.08.2021 - 15:04

To create inventory transfer journal from production picking list, add a button to ProdJournalTable form and put this code under Override Method - Clicked

void clicked()
{
ProdJournalBOM prodJournalBOM;
InventDim inventDim;
InventJournalTable inventJournalTable;
InventJournalTrans inventJournalTrans;
NumberSeq numSeq;
InventDim fromInventDim, toInventDim;
Args args;
;

Generate batch numbers from chosen number sequence

Pievienoja Džordžs Bārens Ce, 03.06.2021 - 11:44

In form's ProdTable create button Generate batch under Functions and put following code in clicked method:

void clicked()
{
Dialog d;
DialogField df;
FormBuildComboBoxControl comboBox;
NumberSeq numberSeq;
InventBatch inventBatch;
;
if (prodTable.ProdStatus == ProdStatus::StartedUp)
{
if (InventTable::find(prodTable.ItemId).DimGroupId == "LOT/Batch")

Ļaunatūra iepakota zip arhīvā ar paroli

Pievienoja Džordžs Bārens Pk, 06.11.2020 - 10:11

Kibernoziedznieki izdomā arvien jaunus veidus kā apiet automatzētas pārbaudes sistēmas. Lūk piemērs, lietotājam atnāk e-pasts ar arhivētu (ZIP) pielikumu. Arhīvs ir aizsargāts ar paroli. Parole arhīva atvēršanai ir turpat e-pasta tekstā. Kāda velna pēc, ar paroli aizsargāts dokuments būtu jāpārsūta kopā ar paroli?! Izrādās viss ir ļoti vienkārši, daudzām e-pasta sistēmām ir automātiska pretvīrusu pielikumu skenēšana, pat ja tie ir arhīvi. Un šādi iesūtītu pielikumu automatizēta sistēma pārbaudīt nevar, jo arhīvs ir pasargāts ar paroli un tā to nevar atvērt.

Krievijas noziedznieki mēģina vervēt Tesla kompānijas darbinieku

Pievienoja Džordžs Bārens Ot, 01.09.2020 - 16:00

Labi organizēta Krievijas noziedznieku grupa mēģina vervēt Amerikāņu kompānijas Tesla [1] darbinieku, lai tas ienestu uzņēmumā ļaunatūru ar kuras palīdzību tie iegūtu uzņēmuma vērtīgu informāciju, tad bloķētu uzņēmumam pieeju pie tās (šifrējot to), un tad pieprasītu samaksu par tās atgūšanu. Tika plānots iegūt 4 miljonus ASV dolāru. Atlīdzība darbiniekam par ļaunatūras ienešanu sākot ar 500 000 līdz pat 1 milionam ASV dolāru. Inficēšanas veids - USB disks vai epasts ar pielikumu.

Atlantijas viesuļvētru sezonas kiberdrošība

Pievienoja Džordžs Bārens Ot, 02.06.2020 - 12:19

2020.gada 1.jūnijs iezīmē Atlantijas viesuļvētru sezonas sākumu. Un ar katru dabas stihiju aktivizēsies arī kibernoziedznieki. Par to brīdina arī ASV kiberdrošības un infrastruktūras drošības aģentūra [1]. Bieži vien izsūtot e-pastus ar norādēm uz video, upuru stāstiem, lūgumus pēc palīdzības un tml. Tāpat arī sociālie tīkli tiks pārpludināti ar dažādām saitēm. Esiet piesardzīgi un kritiski izvērtējiet pirms klikšķiniet uz saites.