Krievijas noziedznieki mēģina vervēt Tesla kompānijas darbinieku

Pievienoja Džordžs Bārens Ot, 01.09.2020 - 16:00

Labi organizēta Krievijas noziedznieku grupa mēģina vervēt Amerikāņu kompānijas Tesla [1] darbinieku, lai tas ienestu uzņēmumā ļaunatūru ar kuras palīdzību tie iegūtu uzņēmuma vērtīgu informāciju, tad bloķētu uzņēmumam pieeju pie tās (šifrējot to), un tad pieprasītu samaksu par tās atgūšanu. Tika plānots iegūt 4 miljonus ASV dolāru. Atlīdzība darbiniekam par ļaunatūras ienešanu sākot ar 500 000 līdz pat 1 milionam ASV dolāru. Inficēšanas veids - USB disks vai epasts ar pielikumu.
Konspirācijas līmenis - ļoti augsts. Darbiniekam tika nodots mobilais tālrunis, čatu saziņai, bet tam bija jābūt izslēgtam (lidojuma režīmā) līdz tas saņem speciālu ziņu uz savu privāto mobilo tālruni, kā signālu, ka nepieciešams ieslēgt saziņas telefonu.
Darbinieka vārds netiek atklāts, bet ir zināms, ka tas nav ASV pilsonis un ir krieviski runājošs. Darbinieks ziņojis par notikumu firmas drošības nodaļai un kopā ar ASV federālo izmeklēšanas biroju (FBI) noziegums tika novērsts.
Pašlaik apsūdzēts ir vervētājs, Krievijas pilsonis Egor Igorevich Kriuchkov un viņš tika aizturēts 22.augustā, ASV. Viņš ieradās ASV ar tūrista vīzu un ar konkrētu mērķi savervēt šo darbinieku. Ar apsūdzības rakstu var iepazīties [2]

[1] https://www.teslarati.com/tesla-employee-fbi-thwarts-russian-cybersecur…
[2] https://www.justice.gov/opa/press-release/file/1308766/download