Lietotājā Džordžs Bārens blogs

Krievijas noziedznieki mēģina vervēt Tesla kompānijas darbinieku

Labi organizēta Krievijas noziedznieku grupa mēģina vervēt Amerikāņu kompānijas Tesla [1] darbinieku, lai tas ienestu uzņēmumā ļaunatūru ar kuras palīdzību tie iegūtu uzņēmuma vērtīgu informāciju, tad bloķētu uzņēmumam pieeju pie tās (šifrējot to), un tad pieprasītu samaksu par tās atgūšanu. Tika plānots iegūt 4 miljonus ASV dolāru. Atlīdzība darbiniekam par ļaunatūras ienešanu sākot ar 500 000 līdz pat 1 milionam ASV dolāru. Inficēšanas veids - USB disks vai epasts ar pielikumu.

Atlantijas viesuļvētru sezonas kiberdrošība

2020.gada 1.jūnijs iezīmē Atlantijas viesuļvētru sezonas sākumu. Un ar katru dabas stihiju aktivizēsies arī kibernoziedznieki. Par to brīdina arī ASV kiberdrošības un infrastruktūras drošības aģentūra [1]. Bieži vien izsūtot e-pastus ar norādēm uz video, upuru stāstiem, lūgumus pēc palīdzības un tml. Tāpat arī sociālie tīkli tiks pārpludināti ar dažādām saitēm. Esiet piesardzīgi un kritiski izvērtējiet pirms klikšķiniet uz saites.

Account number for transaction type Inventory loss does not exist

Closing inventory in AX 2009 got error message - Account number for transaction type Inventory loss does not exist. Check the inventory posting - there is no account specified. Specify the account and try to resume the calculation. Got the same error.

Bīstamie e-pasta pielikumi

Atverot PDF pielikumu, kurā tiekat aizcināts uzklikšķināt, lai atvērtu drošu failu, uzdodiet sev jautājumu, kāpēc nesūta uzreiz drošu failu? Vai, kāpēc nesūta uzreiz norādi uz drošu failu? Kāpēc tas ir tā samudžināts?

Esiet piesardzīgi ar e-pasta pielikumiem.

Datorsistēmās var ielauzties arī caur "gudro" galda lampiņu

To parāda firma Check Point [1]. Vispirms tiek kompromitēta pati lampiņa. Kad lietotājam tā vairs neklausa, tas mēģina to atvienot un pieslēgt pie kontroliera no jauna. Un šajā brīdī tiek kompromitēts pats kontrolieris, kurš parasti ir pieslēgts pie lokālā datortīkla.

[1] https://blog.checkpoint.com/2020/02/05/the-dark-side-of-smart-lighting-c...

Kas jāzina Windows 7 lietotājiem

Windows 7 lietotājiem noteikti vajadzētu zināt, ka firma Microsoft pārtrauc bezmaksas atbalstu Windows 7 sistēmai, sākot ar 2020.gada 14.janvāri. Tas nozīmē, ka operētājsistēma Windows 7 turpinās darboties, bet vairs netiks izlaisti bezmaksas drošības ielāpi. Un datora lietotājs, kā arī datorā esošs saturs var tikt pakļauts drošības incidentam vai negadījumam. Tie, kuri būs pielietojuši pēdējos jauninājumus, 2019.gada decembrī, to skaitā, KB4530734 [1], sākot ar 2020.gada 15.janvāri saņems papildu atgādinājumu uz saviem datora ekrāniem.

Pēdējais UniFi jauninājums nosūta ziņojumus

Lai gan ASV bāzētā firma Ubiquiti apgalvo, ka ziņojumi tiek šifrēti, tie ir tikai darbspējas traucējumi, tie esot anonīmi un nav pretrunā ar GDPR, tomēr tas tiek darīts bez lietotāju piekrišanas. Ar nākamo jauninājumu tiek solīta iespēja atteikties no ziņojumu sūtīšanas [1]. Kā pagaidu risinājums, tiek piedāvāts bloķēt datu plūsmu uz trace.svc.ui.com

[1] https://community.ui.com/questions/Update-UniFi-Phone-Home-Performance-D...

Raspberry Pi 3 in production floor with Dynamics AX 2009

Video on YouTube is here https://youtu.be/HApsfdxIvo8

mount: /dev/sdb1 already mounted or /mnt busy

Mounting external USB disk on Debian GNU/Linux 7 system I got message:

# mount /dev/sdb1 /mnt
mount: /dev/sdb1 already mounted or /mnt busy

Check isn't it been used by device-mapper [1] with command [2]

# dmsetup ls
33e4d313252504345-part1 (254:1)
33e4d313252504345 (254:0)

If so, release them by

# dmsetup remove 33e4d313252504345-part1
# dmsetup remove 33e4d313252504345

And try again:
# mount /dev/sdb1 /mnt

Ja esi iekritis, iegāz divus draugus un mēs izglābsim Tevi

Šādu taktiku sāk izmantot jauns izspiedējvīruss Popcorn Time [1]. Esiet vienmēr piesardzīgi saņemot failus un norādes uz vietnēm caur Internet, pat ja to Jums sūta labi zināma persona. Pirms atvēršanas, pārbaudiet tos vietnē https://www.virustotal.com

[1] https://www.bleepingcomputer.com/news/security/new-scheme-spread-popcorn...

Lapas

Subscribe to RSS - Lietotājā Džordžs Bārens blogs